Relacja z Blended Intensive Programme w Lyonie

Niech żyje nauka!

Dziesięć studentek Uniwersytetu Gdańskiego wraz z dr Dagmarą Budnik-Przybylską oraz dr Jackiem Przybylskim wzięło udział w Blended Intensive Programme w Lyonie. Pięć dni mobilności w ramach programu Erasmus tym razem odbyło się na uczelni Université Claude Bernard Lyon 1.

Studentki wzięły udział w zróżnicowanych i specjalistycznych zajęciach prowadzonych przez czołowych wykładowców z Francji, Szwecji, Niemiec, Hiszpanii, Włoch oraz Polski. Program pt. Sport Mental Training in Europe jako efekt projektu Euromental poszerzył ich wiedzę z zakresu m.in. treningu mentalnego, emocji, przywództwa w sporcie oraz teorii zaangażowania.

Oprócz zajęć uczestnicy zwiedzili miasto w zorganizowanej wycieczce. Zobaczyli słynne "traboule" oraz posłuchali o produkcji jedwabiu, z którego słynie Lyon. W środowy wieczór miała miejsce kolacja na wzgórzu, podczas której uczestnicy spróbowali lokalnych przysmaków, w tym znanego w Lyonie deseru.

Udział w pięciodniowej mobilności był dla studentek możliwością poszerzenia specjalistycznej wiedzy z dziedziny psychologii sportu, szansą zwiedzania Lyonu oraz zawarcia nowych znajomości.

Data publikacji: piątek, 13. Wrzesień 2024 - 08:02; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: piątek, 13. Wrzesień 2024 - 08:26; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny